Skip to main content
peobänd, tantsuansambel, pulmabänd, pulmaansambel

THE BAND OF EMPTY BOTTLES

Kõik algas ühel ilusal kevadisel 1997 aasta päeval, kui kaks sõpra istusid koos köögilaua taga ja parandasid eelmise õhtu peost haigeid päid. Jutt läks sellele, et nii enam edasi minna ei saa. Nii otsustatigi hakkata koos bändi tegema. Armastus muusika vastu oli neid juba aastaid tagasi kokku viinud aga seni piirduti vaid tuttavate sünnipäevadel musitseeimisega. Nüüd aga otsustati jagada oma armastust ka laiema publikuga.

Esimene avalik esinemine kahemehebändina toimus 1998 aasta kevadel tolleaegses ZumZum nimelises pubis Tartus. Lauldi, nagu tollel ajal kombeks, taustamuusikat sööjatele ja joojatele. Nii see kõik algaski. Esialgu oli heal juhul üks esinemine kuus. Vahel isegi mitte seda. Sai käidud väiksemates pubides Tartus, Otepääl, Valgas, Võrus ja Tallinnas. Tundus, et nii see jääbki. Aga saatusel olid omad plaanid.

PEOBÄND, TANTSUANSAMBEL, PULMABÄND, PULMAANSAMBEL

ANSAMBLI SLEEPWALKERS SÜND

Ansambel Sleepwalkers 2000

Ansambli Sleepwalkers saamislugu on üks juhuste kokkulangevus ja õnnemäng. Aastal 2000 hakkasid Tartus levima kuuldused, et varsti taasavatakse legendaarne õllerestoran Püssirohukelder. Samal sügisel esines ansambel The Band Of Empty Bottles jälle ZumZumi pubis. Kõik tundus olevat nii, nagu igal õhtul. Rahvas istus kuulas ja plaksutas. Mingil põhjusel oli osa rahvast aga sellises tujus, et poole esinemise ajal lükati lauad bändi eest ära ja hakati tantsu vihtuma! Seda polnud selased töötajad aga veel kunagi näinud! Seda tantsupidu nägi ka tookordne ZumZumi programmijuht. Peale esinemist kutsus ta poisid enda juurde ja esitas meile saatusliku küsimuse: “Kuidas teile meeldiks hakata Püssirohukeldri majabändiks?”. Olime kuulnud Püssirohukeldri taasavamisest, aga seda, et me seal majabändiks võiksime saada, ei osanud me uneski loota.

Nüüd tuli kiiresti tegutseda. Mõne nädalaga sai kokku pandud 5-liikmeline ansambel ja tehti ka üks kiire proov. Edasi läks juba kõik nagu lepase reega. Juba sama aasta viimasel kuul esinesime lausa 20 korda oma uues kodukõrtsis. Kõik esinemised läksid täismajale ja paljud neid olid lausa 8 plokki pikad. 4 plokki tegime broneeritud üritusele ja 4 linnarahvale, kui nad lõpuks kõrtsi sisse lasti. Selline populaarsus jätkus järgmised 3-4 aastat!

Nimi ansambel Sleepwalkers sündis üsna lihtsalt. Kuuldused uuest tantsubändist, kes Tartu rahvast hullutab, levisid kiiresti. Aga teised kõrtsid ja pubid ei tahtnud kuidagi kutsuda omale esinema Püssirohukeldri Majabändi ja The Band Of Empty Bottles oli pehmelt öeldes liika pikk ja lohisev bändi nimi. Nii saigi uueks bändi nimeks Sleepwalkers!

PEOBÄND, TANTSUANSAMBEL, PULMABÄND, PULMAANSAMBEL

KUULUS PULMABÄND SLEEPWALKERS

pulmaansambel-sleepwalkers

Ansambli Sleepwalkers esimesed tegevusaastad möödusid põhiliselt Püssirohukeldri majabändina sealseid lavalaudu kulutades. Esinemised mujal olid pigem erandlikud juhused, kui reeglid. Siiski ei jäänud Püssika peod inimestele märkamata ja nii usaldaski üks noorpaar noorele ansamblile oma pulmarahva lõbustamise ühes Lõuna-Eesti pulmas. Pidu oli nii kõva, et me ise pidasime seda veel 3 päeva peale peo toimumist. Eks me olime noored ja metsikud ka. 🙂
Kusjuures see paar on siiani õnnelikult koos, sest kohtasime neid alles suvel ühel peol külalistena!

Järgmist pulma tuli meil oodata aga tervelt aastapäevad. See toimus vastselt taastatud Taagepera Lossis. Isegi lossi avamispidustused olid planeeritud nädala jagu hilisemasse aega. Küll aga oli sellega lumepall veerema pandud ja aasta-aastalt on ansambli Sleepwalkers pulmades esinemiste arv ainult kasvanud. Mingil hetkel saime aru, et me olemegi pulmaansambel ja me oleme selle üle väga uhked. Võib ju öelda, et pulmad on samasugused peod nagu kõik teised aga meie nii ei arva. Pulmad on ühele bändile suur vastutus ja usaldus. On ju pulmad ideaalis vaid kord elus. Sünnipäev aga igal aastal.

Loomulikult jõuame me ka juubelitele, jõulupidudele, suvepäevadele ja jaanipäevadele. Kuna pulmad broneeritakse aga vähemalt aastapäevad ette, siis on nende pidude kavandamise ajaks meil juba paljud kuupäevad broneeritud. Aga ikkagi küsida võib alati! Kus rahvas tahab tantsida, sinna suundub ka Sleepwalkers!

Aastaid on ansamblit Sleepwalkers tunnustatud ka kui Pulmad.ee külastaajte arvates parimat pulmabändi Eestis! See on olnud meile suureks auks ja motivaatoriks!

PEOBÄND, TANTSUANSAMBEL, PULMABÄND, PULMAANSAMBEL

ANSAMBEL SLEEPWALKERSI TÄNAPÄEV

peobänd_sleepwalkers

Tuleb tunnistada, et ansambli Sleepwalkers asutajaliikmetest on praegu bändis 2 – Esko ja Priit. Ega pillimehe elu pole meelakkumine ja magamata ööd pole kõigi jaoks nauditavad. Sleepwalkersi poisid on aastatega muutunud. Kui algusaastatel oli iga pidu ka pillimeeste pidu ja alkohol oli meie igapäevane kaaslane, siis tänapäeval on oluline pigem tervislikud eluviisid. Mitte, et me pitsi sülitaks. Aga kui nädalas on mitu pikka esinemist, siis ei jõua külalisena nendest kõikidest osa võtta. Pigem töötad selle nimel, et pakkuda tantsijatele unustamatu elamus.

Praegu on meie esinemise lahutamatuteks osadeks äge lavavalgustus ja korralik heli. Selleks on meie bändis ka alati eraldi helitehnik, kes vaatab, et kõik helid võimalikult hästi tantsijateni jõuaksid. Teeme pidevalt tööd, et olla ikka paremad, kui olime eelmisel esinemisel.

KOHTUME JUBA JÄRGMISTEL HULLUDEL TANTSUPIDUDEL!

SLEEPWALKERS

Kes nad siis tegelikutl on?
Tantsuansambel Sleepwalkers

ESKO

Esko on ansamblit Sleepwalkers’it vedav vedur. Ta on bändi asutajaliige, laulja, kitarrist ja manager.
HOBI: Meeldib metsas kettaid loopida.

Ansambel Sleepwalkers - Ants

ANTS

Ants on meie rütmimasin. Lisaks on tema vastutada ka valguseffektid, mis ansambli Sleepwalkers esinemiste lahutamatuks osaks on.
HOBI: Maailma filmikunst.

Priit Jääger Sleepwalkers

PRIIT

Priidu vastutada on kuuekeelsed harmooniad.
HOBI: Ehitamine.

Priit Sootla Sleepwakers

PRIIT

Mustad ja valged klahvid on Priidu teema.
HOBI: Harmooniad ja saundid.

Priit Sootla Sleepwakers

AAP

Mees, kes hoiab meie madalamad registrid ilusasti rütmis.
HOBI: Robootika.

Tsitaat

“Raisatud aeg on olelemine. Kasutatud aeg on elu.“

Johann Wolfgang von Goethe

Jälgi meid

PEOBÄND SLEEPWALKERS

peobänd, tantsuansambel
  • PULMABÄND
  • PEOBÄND
  • TANTSUANSAMBEL

SOTSIAALMEEDIA

peobänd, tantsuansambel
Ole kursis peobänd Sleepwalkers tegemistega sotsiaalmeedia vahendusel.

VÕTA MEIEGA ÜHENDUST

peobänd, tantsuansambel
  • TELEFON TASKUS: 5154647
  • e-mail: info@sleepwalkers.ee