Skip to main content

Tseremooniamuusika

TSEREMOONIAMUUSIKA

Pulmade üks haripunkte ja võimalik, et ka kõige olulisem hetk üldse, on see, kui noorpaar üksteisele oma "Jah" sõnad ütlevad. Kõik eelnev on viinud selle hetkeni ja kogu edasine pidu on juba selle tähistamiseks ja tuttavate ning sugulaste tutvumiseks mõeldud üritus.

Milline muusika abielu tseremoonial kõlab ja kuidas seda lahendada, on väike teadus omaette. See pole koht, kuhu panna lihtsalt keegi suvaline inimene laulma. On päris palju detaile, mida silmas pidada ja millega peaks arvestama.

PULMA TSEREMOONIA

Tseremoonia ajal ei pea ilmtingimata muusika kõlama. Küll aga teeb ilus romantiline muusika tseremoonia õhkkonna romantilisemaks ja intiimsemaks. Kindlasti ei ole tseremoonial vaja suurt kogust bändi tehnikat ja tervet tantsuansamblit muusikat tegema. Piisab ka näiteks kahest akustilisest kitarrist.

KIRIKLIK LAULATUS

Eestlased on ajalooliselt ristiusku rahvas ja päris tihti tahetakse oma liitu kinnitada jumalakojas. Kiriklik laulatus tähendab seda, et laulatus viiakse läbi vastavalt kirku poolt ette nähtud protseduurireeglitele. Selleks peavad mõlemad abiellujad olema enne leeritatud ja ristitud. Aga täpsemat infot saate küsida ikka kirikutest. Laulatus ei pea ilmtingimata toimuma kirikus. Paljud pühaisad on ka nõus teie poolt valitud laulatuse kohta sõitma. Kiriklik laulatus tähendab ka seda, et automaatselt on abielu ka Eesti Vabariigi jaoks kehtiv.

ILMALIK ABIELU REGISTREERIMINE

Ilmalik abielu registreerimine tähendab seda, et abielu registreeritakse vaid Eesti Vabariigi jaoks. Seda võib läbi viia kas Perekonnaseisuametnik või notar, kes kinnitavad allkirjade õigsusi ja viivad läbi kõik Eesti Vabariigi Perekonnaseadusega ette nähtud protseduurid. Ilmailku registreerimise võib läbi viia kus tahes - on siis slleks perekonnaseisuamet, mererand või suvaline peokoht. Isegi oma koduaias võib abielu registreerida. Peaasi, et selleks volitatud isik selle läbi viib ja allkirjad kinnitab.

LIHTSALT ILUS "JAH"

Tänapäeval on saanud üsna tavaliseks selline tseremoonia kus ametlik registreerimine viiakse läbi vaid kahekeksi ja rahva ees tehakse vaid ilusat "näitemängu". Sellisel juhul võib tseremoonia läbiviiaks olla kes tahes - kas on selleks siis pulmaisa või parim sõber. Allkirjad ametlikele dokumentidele on juba varem antud ja pinged sellega ka maandatud. Samuti viitsivad sellist tseremooniat läbi viivad pulmaisad natukene rohkem vaeva näha. Tseremoonia tekst ei ole siis lihtsalt ilus vaht vaid just teid ja teie suhet iseloomustav lõbus lugu.

TSEREMOONIA MUUSIKALINE ÜLESEHITUS

Igale pidulikule koosviibimisele annab palju juurde õigesti valitud muusika. Abielutseremoonia muusika peaks olema mitte liiga esiletükkiv, vaid intiimne ja romantiline. Maailmas on palju ilusaid laule loodud armastusest ja just need sobivad tseremoonial esitamiseks. Kindlasti tuleks arvestada ka abielluva noorpaari enda maitset ja soove. Vaid nii tuleb tseremoonia personaalne ja südameid liigutav.

Kuidas üles ehitada tseremoonia muusikaline lahendus?

MEELEOLU LOOMINE

tseremoonia muusika, laulatuse muusika

Tseremoonia ei alga noorpaari sisenemisega tseremooniapaika vaid esimeste külaliste saabumisega. Juba siis võiks neid vastu võtta kaunid helid, et nad saaksid olukorraga kohaneda ja hakata pulma nautima. Õrnad ja romantilised instrumentaalpalad on just siia sobilik muusikavalik.

SISENEB NOORPAAR

tseremoonia muusika, laulatuse muusika

See hetk, kui tseremooniale siseneb noorpaar, on kindlasti üks selle päeva kaunemaid ja olulisemaid hetki. Just siis näevad külalised esimest korda ennast kauniks ehtinud noorpaari. Hetk enne noorpaari sisenemist võiks muusikas teha väikese pausi, et külaliste ootusärevuat natukene suurendada. Sisenemiseks võiks kõlada noorpaarile oluline lauluviis.

ÕNNITLEMINE

tseremoonia muusika, laulatuse muusika

Peale ametliku osa lõppu on kõigil külalistel võimalus vastset abielupaari nende olulise päeva puhul õnnitleda. Siia sobivad ideaalselt taustaks romantilised ja rõõmsad laulud.

Continue reading