Pulmaisad - kas rahulik istumine või spordipäev?

Võib tunduda, et pulmaisade valik pole midagi rasket. Häid pulmaisasid tundub olevat ju palju. Tegelikus on aga hoopis risti vastupidine. Pulmaisade stiilid ja käekirjad on väga erinevad. Selleks, et leida just enda maitsega sobiv pulmaisa tuleb põhjaliku eeltööd teha. Hea pulmaisa võib teha Teie peost unustamatu peo. Sobimatu pulmaisa võib aga rikkuda Teie jaoks kogu mälestuse. Üritangi siin Teile pulmaisade valikus natukene näppunäiteid jagada.

KÕIK ALGAB PULMAPEO STIILIST

Esimese asjana tuleks Teil otsustada millist stiili pidu soovite. Kas soovite, et peol toimuks kogu aeg midagi või pigem oleks aega omavahel suhelda ja siis vahel ka midagi juhtuks. Pulmaisadel on igal ühel oma stiil ja peo tempo, mida nad eriti ei muuda.

AEGLASES TEMPOS PULMAPIDU

See on selline pidu, kus peol toimub väga vähe tegevusi. Inimestel lastakse omavahel suhelda ja pulmaisa on rohkem konferentsiee rollis. Ei ole erilisi kiireid mänge vaid pigem rohkem istumine ja rääkimine.

Positiivne! Külalised saavad omavahel rahulikult suhelda. Sellel peol pole ühtegi sõpra-tuttavat-sugulast kellega Te ei jõua suhelda, sest selleks ON lihtsalt piisavalt aega.

Ohud! Selline peo tempo võib osutuda liiga aeglaseks ja külalistel võib hakata igav. Lisaks võivad külalised igavusest liigselt alkoholiga tegelema hakata.

KIIRES TEMPOS PULMAPIDU

Kiires tempos pulmapeol toimub kogu aeg midagi. Vaid õhtusöögi ajal võib olla rahulik istumine. Muul ajal on pulmaisa ja bändi vahelised tegevused üksteise järel ilma erilise pausita. Nalja saab palju ja kõigil on lõbus.

Positiivne! Pidev tegevus hoiab rahvast tegevuses ja kõigil on lõbus. Pidu jääb meelde kui pidev trall.

Ohud! Kui inimestele ei anta puhkust, siis nad võtavad seda kusagilt ise. Tavaliselt jääb siis tantsuplats tühjemaks kui tegelikult võiks olla. Samuti ei jõua Te kõikide külalistega vestelda ja nii võivad nad ennast tagantjärele sellel peol halvasti tunda.

KESKMISES TEMPOS PULMAPIDU

See on pidu, kus on kõike täpselt parajalt. On piisavalt mänge. On piisavalt vaba aega. Ja on piisavalt tantsu. Kõigil on lõbus aga samas antakse ka aega lihtsalt istumiseks ja üksteisega suhtlemiseks.

Positiivne! Kõike on parajalt. Kõik, kes tahavad saavad suhelda ja samas ei vaju ka pidu liiga laiali. Kedagi ei sunnita millekski.

Negatiivne! Need, kes ootavad kas agresiivsemat või siis just passiivsemat pidu peavad pettuma.

KOKKUVÕTTEKS: Valige täpselt selline pulmaisa, nagu Teile tundub õige. Ärge valige lihtsalt pulmaisa, vaid ikka ka tema stiili ja käekirja. Kui Teile mõni pulmaisa mõte ei meeldi, siis seda ka öelge. See on ikkagi Teie pidu ja täiesti kordumatu sündmus Teie elus.

 

Pulmaisadest lähemalt

Veiko Veiert

Veiko Veiert

Veiko on uuema põlvkonna pulmaisa ja õhtujuht. Ta on suur aga soe nagu kaisukaru. Samas suudab ta ennast kehtestada ja teda jäävad kuulama ka ülemeelikumas tujus peokülalised. Tema ideed on värsked aga samas austab ta ka vanu traditsioone.

Loe edasi...

Tõnis Milling

Tõnis Milling

Tõnis on asjalik aga samas ka väga naljakas pulmaisa ja peojuht. Tema korraldatud peol pole kellelgi igav aga kedagi ei sunnita ka liigselt tagant. Soliidsus ja huumor ühes toredas pakendis!

Loe edasi...

Andres Karu

Andres Karu

Karu ei ole päris klassikaline pulmaisa. Tema pulmajuhtimise stiil on vabameelne ja improviseeriv. Kindlasti ei tee ta allapoole vööd nalju ega pane kedagi piinlikusse olukorda. Samas ei välista ta aga ka kehalisi tegevusi ega hoogsaid tantsumänge.

Loe edasi...

Kuldar Koch

Kuldar Koch

Kuldar oskab lugeda inimeste soove. Ta teab kuna on vaja tegutseda ja kuna on vaja inimestele lihtsalt vaba aega anda. Ta pole ennast kunagi reklaaminud aga tööd on ikka palju. Miks see nii on? Eks uurige ise Kuldari käest ja vaadake mida ta vastab.

Loe edasi...

Vahur Jüris

Vahur Jüris

Kui tahate, et Teie peol oleks nalja nabani ja hiljem kõhulihased naerust valusad, siis on Vahur Jüris just Teie pulmaisa. Vahur suudab ka tõsisemad mehepojad naerma ajada aga samas teab ta ka kuidas romantilistel hetkedel käituma peab, et ikka pisar silmanurka tuleks.

Loe edasi...

Margo Hussar

Margo Hussar

Margo on üks noorema põlve pulmaisadest. Tema käekiri on kindel aga samas vaba ja lõbus. Margo oskab ennast kehtestada jäädes samas kõikide külalistega sõbralikuks ja lõbusaks. Tema ideed on värsked ja uudsed.

Loe edasi...