Tseremooniamuusikast

ansambel laulatuselPulmade üks haripunkte ja võimalik, et ka kõige olulisem hetk üldse, on see, kui noorpaar üksteisele oma "Jah" sõnad ütlevad. Kõik eelnev on viinud selle hetkeni ja kogu edasine pidu on juba selle tähistamiseks ja tuttavate ning sugulaste tutvumiseks mõeldud üritus. Milline muusika tseremoonial kõlab ja kuidas seda lahendada, on väike teadus omaette.

Continue Reading

Kuidas valida pulmafotograafi?

pulmafotograaf

Pulmafotograafi valik on väga oluline, sest jäädvaustab ju tema pulmapäeva olulised hetked aastateks. Aga kuidas siis ikkagi valida just SEE ÕIGE fotograaf, keda usaldada? Üritan siin natukene Teile appi tulla ja anda näpunäited just sellise fotograafi leidmiseks, kelle töid vaadates ka aastate pärast naeratus näole tuleb.

Kõigepealt tuleb aru saada sellest, et fotograafe, kes nimetavad ennast pulmafotograafideks on väga palju.

MILLEKS ÜLDSE PULMAFOTOGRAAF?

Tänapäeva fototehnika areneb väga suure kiirusega. Igal aastal tulevad turule järjest uuemad fotoaparaadid ja tundub, et pildistamine on väga lihtne. Tegelikuses on asi aga hoopis vastupidine. Oma tehnikat peab tundma ja lisaks fotoaparaadile on oluline ka sinna ette pandav objektiiv. Kõige olulisem on aga selle aparaadi taga seisev inimene, kes oskab õigeid hetki leida ja neid kiirelt kaadrisse püüda.

Samuti pole iga fotograaf hea pulmafotograaf. Selleks, et saada häid pulmapilte on vaja päris suurt kogemustepagasit. On vaja teada milliseid olukordi jäädvustada ja milliseid mitte. Samuti on hea, kui fotograaf on pulmaisa ja bändiga juba varem koostööd teinud. Siis oskavad nad üksteisega arvestada.

KUNA PEAKS VALIMA PULMAFOTOGRAAFI

Aus vastus oleks, et mida varem, seda parem. Tippfotograafid on nagu kõik teisedki pulmategelased juba varakult kuumadeks kuupäevadeks broneeritud. Kui alustate oma pulmade planeerimist sama aasta kevadel, siis olete ilmselt juba hiljaks jäänud, sest suvised kuupäevad on selleks ajaks enamus broneeritud.
Ehk siis - hakake fotograafe uurima kohe, kui kuupäev on selgeks saanud. Või isegi varem.

OLULINE!
Kui olete saatnud hinnapäringu e-maili teel ja pole paari päeva jooksul vastust saanud, siis saatke uus päring või helistage. On juhtunud, et e-kirjad lähevad netis kaduma. Nädalavahetusel aga pole kiiret vastust põhjust loota. Ilmselt on fotograaf tööl ja keskendub käimasolevale peole. Või siis on ta võtnud vaba aja oma pere keskel. Seda ei saa ju pahaks panna.

KÕIGE OLULISEM ON FOTOGRAAFI STIIL

Pulmafotograafi valimisel peaks alustama fotograafide kodulehtede uurimisest. Just kodulehtedelt saate aru, millise fotograafi käekiri Teile sobib ja millise oma mitte. On fotograafe, kes keeravad oma ilupildid pastellsetesse toonidesse. On fotograafe, kes armastavad väga teravaid või väga mahedaid toone. Milline just Teile sobiv stiil on, peaks selgeks saama ikka fotograafide pilte uurides.
Valige välja 3-5 omale meeldinud fotograafi ja siis võtke juba nendega ühendust.

OLULINE!
Fotograaf ei tohi olla peol domineeriv. Pigem peaks ta suutma jääda märkamatuks aga siiski kogu aeg kohal olema. Pildile peaks jääma kõik külalised, kõik peo osalised ja ka kõik peo detailid.

KOHTUMINE FOTOGRAAFIGA

Kindlasti peaksite ka oma valitud fotograafidega kohtuma. Siin pole küsimustki.
Alles kohtumisel saate aimu fotograafi tegelikust olemusest. Kui ta ikka inimesena ei sobi, siis tuleb asi katki jätta. Kuidas muidu saate ilusad ilupildid, kui Teile fotograaf kohe üldse ei meeldi või kui Teid häirib tema hääletoon. Pulmapäev pole selline päev, kus peaksite suuri kompromisse tegema.

OLULINE!
Jälgige ka fotograafi riietumisstiili. Kui ta tuleb kohtumisele välja veninud T-särgiga või määrdunud pükstes, siis pole ka pulmapäeval palju loota. Igaks juhuks võite ju ikka küsida, et kuidas ta plaanib peol riietuda. Sandaalid ja lühikesed püksid ei käi kohe kuidagi pulmaga kokku. Olenemata ilmastikuoludest ja vabandustest, et ta ise nii ehk naa pildile ei jää. Kui Te just ei soovi oma pulma sellist fotograafi.

Pulmaisadest lähemalt

Veiko Veiert

Veiko Veiert

Veiko on uuema põlvkonna pulmaisa ja õhtujuht. Ta on suur aga soe nagu kaisukaru. Samas suudab ta ennast kehtestada ja teda jäävad kuulama ka ülemeelikumas tujus peokülalised. Tema ideed on värsked aga samas austab ta ka vanu traditsioone.

Loe edasi...

Tõnis Milling

Tõnis Milling

Tõnis on asjalik aga samas ka väga naljakas pulmaisa ja peojuht. Tema korraldatud peol pole kellelgi igav aga kedagi ei sunnita ka liigselt tagant. Soliidsus ja huumor ühes toredas pakendis!

Loe edasi...

Andres Karu

Andres Karu

Karu ei ole päris klassikaline pulmaisa. Tema pulmajuhtimise stiil on vabameelne ja improviseeriv. Kindlasti ei tee ta allapoole vööd nalju ega pane kedagi piinlikusse olukorda. Samas ei välista ta aga ka kehalisi tegevusi ega hoogsaid tantsumänge.

Loe edasi...

Kuldar Koch

Kuldar Koch

Kuldar oskab lugeda inimeste soove. Ta teab kuna on vaja tegutseda ja kuna on vaja inimestele lihtsalt vaba aega anda. Ta pole ennast kunagi reklaaminud aga tööd on ikka palju. Miks see nii on? Eks uurige ise Kuldari käest ja vaadake mida ta vastab.

Loe edasi...

Vahur Jüris

Vahur Jüris

Kui tahate, et Teie peol oleks nalja nabani ja hiljem kõhulihased naerust valusad, siis on Vahur Jüris just Teie pulmaisa. Vahur suudab ka tõsisemad mehepojad naerma ajada aga samas teab ta ka kuidas romantilistel hetkedel käituma peab, et ikka pisar silmanurka tuleks.

Loe edasi...

Margo Hussar

Margo Hussar

Margo on üks noorema põlve pulmaisadest. Tema käekiri on kindel aga samas vaba ja lõbus. Margo oskab ennast kehtestada jäädes samas kõikide külalistega sõbralikuks ja lõbusaks. Tema ideed on värsked ja uudsed.

Loe edasi...

Pulmaisad - kas rahulik istumine või spordipäev?

Võib tunduda, et pulmaisade valik pole midagi rasket. Häid pulmaisasid tundub olevat ju palju. Tegelikus on aga hoopis risti vastupidine. Pulmaisade stiilid ja käekirjad on väga erinevad. Selleks, et leida just enda maitsega sobiv pulmaisa tuleb põhjaliku eeltööd teha. Hea pulmaisa võib teha Teie peost unustamatu peo. Sobimatu pulmaisa võib aga rikkuda Teie jaoks kogu mälestuse. Üritangi siin Teile pulmaisade valikus natukene näppunäiteid jagada.

KÕIK ALGAB PULMAPEO STIILIST

Esimese asjana tuleks Teil otsustada millist stiili pidu soovite. Kas soovite, et peol toimuks kogu aeg midagi või pigem oleks aega omavahel suhelda ja siis vahel ka midagi juhtuks. Pulmaisadel on igal ühel oma stiil ja peo tempo, mida nad eriti ei muuda.

AEGLASES TEMPOS PULMAPIDU

See on selline pidu, kus peol toimub väga vähe tegevusi. Inimestel lastakse omavahel suhelda ja pulmaisa on rohkem konferentsiee rollis. Ei ole erilisi kiireid mänge vaid pigem rohkem istumine ja rääkimine.

Positiivne! Külalised saavad omavahel rahulikult suhelda. Sellel peol pole ühtegi sõpra-tuttavat-sugulast kellega Te ei jõua suhelda, sest selleks ON lihtsalt piisavalt aega.

Ohud! Selline peo tempo võib osutuda liiga aeglaseks ja külalistel võib hakata igav. Lisaks võivad külalised igavusest liigselt alkoholiga tegelema hakata.

KIIRES TEMPOS PULMAPIDU

Kiires tempos pulmapeol toimub kogu aeg midagi. Vaid õhtusöögi ajal võib olla rahulik istumine. Muul ajal on pulmaisa ja bändi vahelised tegevused üksteise järel ilma erilise pausita. Nalja saab palju ja kõigil on lõbus.

Positiivne! Pidev tegevus hoiab rahvast tegevuses ja kõigil on lõbus. Pidu jääb meelde kui pidev trall.

Ohud! Kui inimestele ei anta puhkust, siis nad võtavad seda kusagilt ise. Tavaliselt jääb siis tantsuplats tühjemaks kui tegelikult võiks olla. Samuti ei jõua Te kõikide külalistega vestelda ja nii võivad nad ennast tagantjärele sellel peol halvasti tunda.

KESKMISES TEMPOS PULMAPIDU

See on pidu, kus on kõike täpselt parajalt. On piisavalt mänge. On piisavalt vaba aega. Ja on piisavalt tantsu. Kõigil on lõbus aga samas antakse ka aega lihtsalt istumiseks ja üksteisega suhtlemiseks.

Positiivne! Kõike on parajalt. Kõik, kes tahavad saavad suhelda ja samas ei vaju ka pidu liiga laiali. Kedagi ei sunnita millekski.

Negatiivne! Need, kes ootavad kas agresiivsemat või siis just passiivsemat pidu peavad pettuma.

KOKKUVÕTTEKS: Valige täpselt selline pulmaisa, nagu Teile tundub õige. Ärge valige lihtsalt pulmaisa, vaid ikka ka tema stiili ja käekirja. Kui Teile mõni pulmaisa mõte ei meeldi, siis seda ka öelge. See on ikkagi Teie pidu ja täiesti kordumatu sündmus Teie elus.

 

Pulmapeokohtadest lähemalt

See siin ei ole kindlasti mingi edetabel, vaid pigem ikka meile silma jäänud peokohad. Igal aastal külastame uusi peokohti, mis on samuti head peokohad.

VIDRIKE PUHKEMAJA - Otepää

VIDRIKE PUHKEMAJA - Otepää

Vidrike Puhkeja iseloomustab kaunis vaade, suurepärane köök ja suur saal. Lisaks on vaeva nähtud ka saali akustika paremaks muutmisega. Soovitame soojalt!

Uurige lähemalt...

KUKE TURISMITALU - Harjumaa

KUKE TURISMITALU - Harjumaa

Kuke Turismitalu on suurepärane peokoht vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel Tallinnast. Suurde varjualusesse mahub pidutsema kuni 100 inimest ja lisahooned loovad suurepärase õhkkonna iga peo jaoks.

Uurige lähemalt...

VIHTERPALU MÕIS - Harjumaa

VIHTERPALU MÕIS - Harjumaa

Vihterpalu Mõis asub kaunis isoleeritud kohas. Suur saal, mugavad toad ja suurepärane teenindus on Vihterpalu Mõisa visiitkaardid.

Uurige lähemalt...

OJAKO PUHLKETALU - Pärnumaa

OJAKO PUHLKETALU - Pärnumaa

Ojako puhketalu on kaunis peokoht kaunil mererannal. Väiksemad peod saab pidada väiksemas saalis ja suuremad suures telgis. Sõbralik pererahvas ja hommikused saunamõnud käivad alati Ojako juurde.

Uurige lähemalt...

TAAGEPERA LOSS - Valgamaa

TAAGEPERA LOSS - Valgamaa

Taagepera Loss on vaieldamatult üks parimaid kohti pulmade pidamiseks. Parim teenindus ja romantiline õhkkond. Lisaks veel suurepärane toitlustus. Eriti väärib kiitust aga Taagepera Lossi perenaine Kerli.

Uurige lähemalt...

GLEHNI LOSS - Tallinn

GLEHNI LOSS - Tallinn

Glehni Loss on üks väga omapärane peokoht Tallinnas. Hämarad keerdkäigud muudavad selle väga romantiliseks. Saal on suur ja ruumikas. Lisaks on lossi ees ainulaadne Palmihoone, kus saab korraldada unustamatu laulatuse.

Uurige lähemalt...

SEEDRI PUHKETALU - Võrumaa

SEEDRI PUHKETALU - Võrumaa

Seedri on unustamatu peokoht Võru külje all. Alati hoolitsetud ja kaunis ümbrus. Lisaks suur saal, kuhu mahutada 100+ külalist.

Uurige lähemalt...

Kuidas valida unistuste peokoht?

Taagepera loss oma hiilguses

Peokoha, nagu kõige muu, valikuga pulmades, peab olema väga valiv. Kindlasti ei tohi valida peokohta, kus pole varem pulmi peetud. Siis võite olla kindlad, et midagi läheb valesti. Valides aga ennast juba pulmapeokohana tõestanud koha, saate viia riskid miinimumini.

MILLEST ALGAB PEOKOHA VALIMINE?

Esimene valik tuleb teha stiililine. Ehk siis - millises stiilis pulmapidu soovite. On mitmeid võimalusi, kuid enamasti valitakse kahe variandi vahel - kas mõisapulm või talupulm. Mõlemas stiilis peokohti on meil Eestimaal rohkesti.

MÕISAPULMAD

Tavaliselt tahetakse ikka pidada pulmi mõisas ja see on ka mõistetav. Kui juba suurt pidu pidada, siis olgu ka pekoht suursugune ja toretsev. Enamasti kaasnevad mõisatega aga ka väikesed ebamugavused.

Tihti on mõisate saalid väikesed ja peo käigus tuleb külalisi jooksutada ühest saalist teise. See on pulmaisale vaevaline ja samas ka aeganõudev. Ansambli seisukohast ei pruugi aga olla nii halb variant, sest pulmad on ikka pidu, kuhu tulevad inimesed kokku lausa erinevatest maailma otstest. Teises ruumis mängiv ansambel annab külalistele võimaluse valida, kas omavahel suhelda või minna tantsu keerutama.

TALUPULMAD

Eestlased on põlised talupidajad ja tihti valitakse ka oma pulmakohaks just turismitalud. Turismitalus on tavaliselt üks suur saal, kus siis kogu pidu toimuma saab.

Talupulmades tehakse palju tegevusi väjas värske õhu käes. See on väga tore ja kindlasti külalistele ka palju vaheldust pakkuv võimalus, mida tegelikult vähesed pulmaisad oskavad ära kasutada. Näiteks, võiks ju ilusa ilma korral "Pruudipärja" maha mängida värskes õhus.

TELGIPULMAD

Viimastel aastatel on üha enam sagenenud pulmad telgis. Suure telgi saab püstitada igale poole. Kas või oma koduaeda! Isegi paljud suured peokohad pakuvad suurema seltskonna jaoks pidu telgis - näiteks Ojako, Vihula mõis või Järveveere Puhkekekskus. Aga on asju, millele peaks telgipulmas kindlasti tähelepanu pöörama.

Kas telgil on ka põrand? Iseenesest võite jummõelda, et teeme maalähedase pulma ja tantsime murul, aga ükskõik kui kuiv on ilm, lõpuks on ikka tantsimine porkimülkas. Lausa kahju on aga nendest daamidest, kes on kõrgete kontsadega sellisele peole tulnud. Mõistlik oleks paigaldada kogu telgi ulatuses kõva põrand. Põrand peab olema ka väga hästi looditud ja piisavalt tugev. Kui ikka 100 inimest hüppama hakkavad, siis ei tohkis see läbi vajuda.
Kuidas on lood hügieeniga? Kas on olemas tualetid, kuhu teie külalised saaksid vajadusel piisavalt kiiresti jõuda? Kas on olemas kätepesu kohad?

KUI PALJU INIMESI PEOKOHT MAHUTAB?

Pulmas on iga külaline arvel, sest toitlustajatele makstakse ju kohtade arvu pealt. Enam-vähem võiks külaliste arv olla teada juba peokohta valides. On palju kohti, mis mahutavad kuni 50 inimest aga sealt edasi jääb valik juba väiksemaks. Kui plaanite oma pulma kutsuda juba 80-100 külalist, on valik juba lausa kesine.

Peokohad võivad küll väita, et nende saal mahutab 75 ja rohkem külalist aga arvestama peab, et see arv on öeldud maksimaalse täituvuse korral ja sellisel juhul on kõikidel külalistel pehmelt öeldes kitsas.

Olen käinud pulmas, kus 125 külalist oli mahutatud saali, kus ruumi oleks olnud vaid 70 inimesele ja ilus see ei olnud. Sooja sööki söödi õlg õla vastas ja kui toit oli söödud ei tahtnud keegi enam umbses ja kitsas saalis olla, vaid pudenesid mööda peokoha nurgataguseid laiali. Pulmaisa nägi kurja vaeva, et üldse mingeid tegevusi normaalselt läbi viia.

KAS BÄNDILE JA TANSIJATELE ON PIISAVALT RUUMI?

Nii mõneski peokohas oleme olnud olukorras, kus küll ansambel mahub ära, aga ega tantsuruumi enam ei jää. Korralik live ansambel võtab MINIMAALSELT (!) 3x4 meetrit põrandaruumi. Idealis isegi rohkem! Juba trummid võtavad enda alla sellest umbes poole. Kui soovite, et bändimeestel ka endal lõbus oleks, siis hoolitsege selle eest, et neil laval ruumi oleks. Siis on loota ka hoogsamaid tantsusaame bändimeeste poolt. Muidu tegelevad nad vaid üksteisele mitte haiget tegemisega.

Lisaks peab bändi ees olema ka tantsuplats, kuhu enamus Teie külalisteks ära mahub. Mis kasu on bändist, kui tantsima ei mahu? Ja mis mõnu on tantsimisest, kui ruumi ei ole?

KAS BÄNDILE ON KA PUHKERUUM?

Ansambel jõuab Teie peole ühena esimestest. Peavad ju külaliste saabumiseks pillid hääles ja proovid tehtud olema! Isegi pulmaisa tuleb tavaliselt hiljem!
Tavaliselt lahkub ansambel aga vastu hommikut või alles järgmisel päeval.
Kui nüüd ansamblil ei ole kohta, kus korraks kas või natukene rohkem horisontaalaasendis olla, siis võib see väga väsitav olla. Enamus pulma peokohtades on olemas eraldi ruumid bändi ja muude tegelaste puhkusteks. Kui valite suurt bändi ja peokohta, siis võiks sellega juba arvestada.

Kaaluge hoolikalt oma peokohti ja küsige vajadusel nõu!

Parim pulmaansambel

Ansambel Sleepwalkers on läbi aastate saanud korduvalt nomineeritud kui "Parim Pulmaansambel".
Me ise ei pea tiileid elus kõige tähtsamaks, aga iga kord, kui meid on nomineeritud, on ikka südame alt soojaks võtnud küll.
See tähendab, et midagi oleme me oma eludes ikka õigesti teinud.

Täname kõiki toetajaid ja fänne!

 

Aasta parima pulmaansambli valimised 2009

Aasta parima pulmaansambli valimised 2009

Aastal 2009 arvati ansambel Sleepwalkers esmakordselt parimate pulmaansamblite hulka. Sellel aastal tuli meil alla vanduda vaid ansamblile Lehmakommionud. Teised nominendid olid: Plingers, Raul Kivi ja Amadeus.

Vaata edasi...

Aasta parima pulmaansambli valimised 2010

Aasta parima pulmaansambli valimised 2010

Aasta 2010 tõi ansamblite jõuvahekordadesse aga ootamatu muutuse. Veel paar aastat tagasi tundmatu ansambel Sleewalkers seljatas juba populaarse ja eduka ansambli Lehmakommionud. Lisaks jäeti seljataha ka veel paari aasta tagune ülipopulaarne kahemehebänd Plingers.

Vaata edasi...

Aasta parima pulmaansambli valimised 2011

Aasta parima pulmaansambli valimised 2011

Aastal 2011 andis ansambel Lehmakommionud taas vastulöögi ja nii tuli ansmablil Sleepwalkers parima pulmaansambli tiitlist suu puhtaks pühkida. Nagu Pisuhännas - kord Westman peal ja Piibeleht all...

Vaata edasi...

Aasta perima pulmaansambli valimised 2012

Aasta perima pulmaansambli valimised 2012

Aasta 2012 läks ajalukku sellega, et lisaks Parima pulmaansambli tiitlile saavutas Sleepwalkers esikoha ka parima veebilehe kategoorias. Sellist asja polnud varem veel juhtunud. Suur pai meie kodulehe loojale Eskole.

Vaata edasi...

Aasta parima pulmaansambli valimised 2013

Aasta parima pulmaansambli valimised 2013

Aastal 2013 sai ansambel Sleepwalkers taas parima pulmaansambli tiitli enda valdusesse. Jagasime seda kahemehebändiga Taas, kellega me heades sõprussuhetes oleme. Meie veebileht www.sleepwalkers.ee pidi alla vanduma aga vaid www.pruutpaar.ee lehele. Ka Ritaga oleme väga soojades suhetes.

Vaata edasi...

Aasta parima pulmaansambli valimised 2014

Aasta parima pulmaansambli valimised 2014

Aasta 2014 oli 2013 aasta koopia. Taas kord kuulutati parimateks Sleepwalkers ja Taas. Nende kannul vahepeal nime muutnud Onud (varem Lehmakommionud).

Vaata edasi...

Aasta parima pulmaansambli valimised 2015

Aasta parima pulmaansambli valimised 2015

Aasta 2015 tõi parimate pulmabändide nimistusse igati väärika ja tubli ansambli Kruuv, kellega Sleepwalkers ka "Parima" tiitlit jagama jäi. Uued tulijad on alati teretulnud!

Vaata edasi...

Pulmaansamblid ja pulmabändid

Vahel kiputakse arvama, et bändi valik pulma pole kuigi suure tähtsusega. Pigem panustatakse pulmaisa valikule ja bänd jäetakse teisejärguliseks. Pulmaansambli valik tehakse tihti vaid eelarvet arvesse võttes. Kui aga järele mõelda, siis sisustab ansambel enamuse teie pulmapeost. Miks peaks siis pulmabändi valikul järeleandmisi tegema?

MILLIST ANSAMBLIT VALIDA?

Igal pulmaansamblil on oma stiil. Mõned pulmaansamblid mängivad vaid eesti keelseid lugusid. Teised pulmabändid laulavad aga vaid inglise keeles. Mõned pulmabändid mängivad vanu lugusid. Teised pulmaansamblid mängivad tänapäeva lugusid.

Hea pulmaansambel on võimeline esitama lugusid nii eesti, kui ka inglise keeles. Hea pulmabänd mängib nii vanu, kui ka uusi lugusid. Hea pulmaansambel mängib nii kiireid, kui ka aeglasi tantsulugusid. Hea pulmabänd mängib nii rokki, diskot, jazzi, kui ka rahvaliku "süldimuusikat". On ju pulmad sellised, kuhu tulevad kokku sugulased ja sõbrad väga erinevate muusikaliste maitsete ja eelistustega. Neile igaleühele peaks olema õhtuses kavas oma hetk, millal nad tunnevad, et just see lugu kõnetab teda isiklikult. Hea sõber peaks saama kuulda tänapäevast raadiohitti ja vanaema peaks ka saama temale sobiva valsi.

MILLINE ON TEIE ENDA MUUSIKALINE MAITSE

Pulmapidu on Teie pidu ja väga oluline on, et pulmabänd oleks just Teie maitse järgi. Siiski ei saa lähtuda vaid noorpaari maitsest, vaid pigem tuleb teha väikeseid kompromisse. Kui noorpaar on suuremat sorti jazzy sõbrad, siis vaid jazzy mängiv ansambel võib poole peo pealt osutuda ühekülgseks ja väsitavaks.  Lisaks peab pulmabänd olema valmis vastu tulema ka noorpaari soovidele. Kui on ikka mõni lugu, mis on väga oluline, siis tuleb see ka võimaluse korral pulmas ette kanda. Valige pulmapeole mitmekülgne ja kompromissidele avatud ansambel.

KAS PULMAISA JA ANSAMBEL ON VAREM KOOS TÖÖTANUD

Kuna pulmaisa ja bänd sisustavad koos terve pulmapeo, siis oleks hea kui nad oleksid varem juba koos töötanud. Nii mõistavad nad üksteist paremini ja ei teki mingeid arusaamatusi kes ja kus esinema peab. Kui valite oma peole pulamisa või pulmabändi, siis uurige nende käest, et mida arvavad nad teie valikutest. Tuues pulmaisale näiteks 2-3 pulmaansamblit, kes teile on silma jäänud, saate kindlasti tema hinnangu nende kohta. Kui pulmaisa vastused on ebalevad, siis tasuks nende valikute suhtes ettevaatlik olla. Võib-olla on olnud tal nendega halbu kogemusi. Samuti tasub bändide käest uurida arvamust pulmaisa kandidaatide kohta.

On oht, et pulmaisad hakkavad peale suruma oma "koostööpartnereid" ja soovitama oma sõpru. Sellist suhtumist ei saa tolereerida, sest hea pulmaisa suudab une pealt nimetada vähemalt 3-5 erinevas hinnaklassis ansamblit, kellega ta on koos töötanud ja igati rahule jäänud. Siiski käib selline omade eelistamine vaid halbade ja amatööride töövõtete juurde.