Milleks veel valgustehnika?

valgustus vidrikese

Kui ansamblil on olemas juba kogu helitehnika, siis võib valgustehnikale mõtlemine olla juba pisut liigne. Tegelikuses on aga valgustehnika sama oluline, kui helitehnikagi. Enamus peokohtades pole selle asja peale mõeldud, või siis on pandud oma lootused laes rippuvale lühtrile.

Lahkame siis natukene valgustehnika saladusi ja juhime tähelepanu selle vajalikusele.

MILLINE ON ANSAMBLI VALGUSTEHNIKA?

Ansambli valgustehnika ei ole lihtsalt kaks värvilist tulukest kusagil nurgas. Ansambli valgustehnika peab olema selline, mis valgustab välja laval tegutseva ansambli aga samas jätab tantsuplatsi meeldivalt hämaraks. Eesti mees on ju "tantsulõvi" ja tuleb turvalisest lauatagusest tantsuplatsile ikka vaid siis, kui seda keegi ei märka. Ansambel aga peab olema ilusti välja valgustatud, et kogu tähelepanu oleks laval toimuval, mitte ei hakata vaatama, mida teised tantsupaarid tantsuplatsil teevad.

Ansambel Sleepwalkersil on olemas prozektorid, mis valgustavad ansambli laval ilusti välja. Lisaks veel terve hulk vilkuvaid ja sähvivaid tulesid.

VAID VALGEST VALGUSEST EI PIISA

Kui ansambli eest suunata valge tuli ansambli peale, võib see küll ilusti ansambli välja valgustada, aga selleks, et pidu ikka korralikult käima läheks, on vaja ka värvilisi vilkuvaid tulesid. Ei hakka detailidesse laskuma, aga kujutage ette, et panete toas lelambi põlema. Sellest ju ei piisa, et ruumis peotuju luua! Midagi oleks nagu veel vaja!

Ansamblil Sleepwalkers on olemas erinevad vilkuvad ja sähvivad valguse lahendused, mis loovad kogu tantsuplatsil diskoteegi sarnase mulje ja soodustavad tantsutuju tekkimist ka kõige tantsuvõõramal inimesel.

ANSAMBLI VALGUSTEHNIKA EI OLE SAALI VALGUSTUS

Kuigi ansambel Sleepwalkers võtab kaasa päris palju valgustehnikat, tuleb aru saada, et sellega ei saa saali igat nurka hubasemaks muuta. Ansambli valgustus on ette nähtud rahuldama vaid ansambli vajadusi ja valgustama välja vaid laval olijaid.

Kui aga soovite saali teatud nurki välja valgustada, siis tuleb see lahendada muul moel. Selleks on olemas erineva rendifirmad, kust saate vajaliku tehnika rentida. Näiteks: www.helitehnikarent.ee