Ansambel Sleepwalkers tutvustus

U14A0541 Edit

ANSAMBEL SLEEPWALKERS - Parim bänd peo pidamiseks!

Ansambel Sleepwalkers on tegutsenud Eesti tantsumuusika turul juba aukartustäratavalt kaua. Isegi me ise imestame, et oleme nii suure konkurentsiga turul nii kaua vastu pidanud.

SLEEPWALKERSI TÄNAPÄEV

Ehk kes me oleme täna

Täna on Sleepwalkers kindlasti üks vahva ansambel. Poisid on täis tahtmist pakkuda igal õhtul aina paremat ja vingemat pidu. Tehakse proove ja ostetakse uusi asju. Seda kõike ikka selleks, et pakkuda rahvale veel rohkem vaatemängu ja olla oma klientidele usaldusväärseks partneriks.

Me ei oska laval rahulikult paigal seista. Peale igat esinemist on poistel higi otsa ees ja särgid märjad. Aktiivne füüsiline tegevus tuleb ju ka tervisele kasuks.

Meie teenuste nimekiri on aja jooksul pikemaks muutunud. Enam ei piirdu me vaid pillimänguga. Vajadusel saame aidata ka laulatuse muusikalise sisustamisega, õhtujuhtimisega või peale bändi esinemise lõppu jätkuva tantsupeo korraldamisega. Igasugused asjad on võimalikud! Meie tehnika ei piirdu enam vaid pillide ja helitehnikaga. Meil on ka päris suur kogus valgustehnikat. Kogu peo toimimise eesmärgil peab ju tantsusaal olema hämar, bänd aga valgustatud. Nii saavad ka kartlikumad tantsijad tantsupõrandale, sest bänd võtab kogu tähelepanu ja keegi ei arvusta nende tantsuoskusi vaid keskendutakse sellele mis toimub laval.

VÕIB JULGELT VÄITA, ET TÄNAPÄEVAL ON ANSAMBEL SLEEPWALKERS ÜKS PARIMAID PEOBÄNDE EESTIS!

THE BAND OF EMPTY BOTTLES

Ehk kuidas kõik alguse sai

Kõik algas ühel ilusal kevadisel 1997 aasta päeval, kui kaks sõpra istusid koos köögilaua taga ja otsustasid, et miks mitte hakkata koos bändi tegema. Armastus muusika vastu oli neid juba aastaid tagasi kokku viinud aga seni piirduti vaid tuttavate sünnipäevadel musitseeimisega. Nüüd aga otsustati jagada oma oskusi ka laiema pubikuga. Need kaks sõpra olid Esko ja Roland. Mõlemad on ansmabli Sleepwalkers alustaladeks tänapäevani.

Esimene avalik esinemine kahemehebändina toimus 1998 aasta kevadel tolleaegses ZumZum nimelises pubis. Roland mängis klahvpille ja Esko akustilist kitarri. Lauldi, nagu ka siiani, mittmehäälselt. Soleerisid mõlemad. Selles suhtes pole siiani midagi muutunud. Ülejäänud töö tegid aga ära masinad.

Nii see kõik algaski. Esialgu oli heal juhul üks esinemine kuus. Vahel isegi mitte seda. Sai käidud väiksemates pubides Tartus, Otepääl, Valgas, Võrus ja Tallinnas. Tundus, et nii see jääbki. Aga saatusel olid omad plaanid.

ANSAMBEL SLEEPWALKERS

Püssirohukeldri majabänd versioon 1 - See üks ja ainus!

Aastal 2000 hakkasid Tartus levima kuuldused, et varsti taasavatakse legendaarne õllerestoran Püssirohukelder. Samal sügisel esines ansambel The Band Of Empty Bottles jälle ZumZumi pubis. Kõik tundus olevat nii, nagu igal õhtul. Rahvas istus kuulas ja plaksutas. Mingil põhjusel oli osa rahvast aga sellises tujus, et poole esinemise ajal lükati lauad bändi eest ära ja hakati tantsu vihtuma! Seda polnud selased töötajad aga veel kunagi näinud.

Seda tantsupidu nägi ka tookordne ZumZumi programmijuht. Peale esinemist kutsus ta poisid enda juurde ja esitas meile saatusliku küsimuse: "Kuidas teile meeldiks hakata Püssirohukeldri majabändiks?". Olime kuulnud, et 2000 aasta novembris avatakse uuesti Tartu üks suurimaid õllerestorane aga seda, et me seal majabändiks võiksime saada, ei osanud me uneski loota.

Nüüd tuli kiiresti tegutseda. Mõne nädalaga sai kokku pandud 5-liikmeline ansambel ja tehti ka üks kiire proov. Edasi läks juba kõik nagu lepase reega. Juba sama aasta viimasel kuul esinesime lausa 20 korda oma uues kodukõrtsis. Kõik esinemised läksid täismajale ja paljud neid olid lausa 8 plokki pikad. 4 plokki tegime broneeritud üritusele ja 4 linnarahvale, kui nad lõpuks kõrtsi sisse lasti. Selline populaarsus jätkus järgmised 3-4 aastat!

Nimi ansambel Sleepwalkers sündis üsna lihtsalt. Kuuldused uuest tantsubändist, kes Tartu rahvast hullutab, levisid kiiresti. Aga teised kõrtsid ja pubid ei tahtnud kuidagi kutsuda omale esinema Püssirohukeldri Majabändi ja The Band Of Empty Bottles oli pehmelt öeldes liika pikk ja lohisev bändi nimi. Nii pakkuski Esko bändi nimeks teiste hulgas välja Sleepwalkers ja sellega oli Roland päri. Sleepwalkers oli sündinud!

PULMABÄND SLEEPWALKERS

Kuidas Sleepwalkersist sai Eesti üks paremaid pulmabände

Ansambli Sleepwalkers esimesed tegevusaastad möödusid põhiliselt Püssirohukeldri majabändina sealseid lavalaudu kulutades. Esinemised mujal olid pigem erandlikud juhused, kui reeglid. Siiski ei jäänud Püssika peod inimestele märkamata ja nii usaldaski üks noorpaar noorele ansamblile oma pulmarahva lõbustamise ühes Lõuna-Eesti pulmas. Pidu oli nii kõva, et me ise pidasime seda veel 3 päeva peale peo toimumist. Eks me olime noored ja metsikud ka. :)

Järgmist pulma tuli meil oodata aga tervelt aastapäevad. See toimus vastselt taastatud Taagepera Lossis. Isegi lossi avamispidustused olid planeeritud nädala jagu hilisemasse aega. Küll aga oli sellega lumepall keerlema pandud ja aasta-aastalt on ansmabli Sleepwalkers pulmade arv ainult kasvanud. Mingil hetkel saime aru, et me olemegi pulmaansambel ja me oleme selle üle väga uhked. Võib ju öelda, et pulmad on samasugused peod nagu kõik teised aga meie nii ei arva. Pulmad on ühele bändile suur vastutus ja usaldus. On ju pulmad ideaalis vaid kord elus. Sünnipäev aga igal aastal. Me teeme oma igapäevast tööd ja investeeringuid vaid selle eesmärgiga, et pakkuda paremat teenust oma noorpaaridele.

Loomulikult jõuame me ka juubelitele, jõulupidudele, suvepäevadele ja jaanipäevadele. Kuna pulmad broneeritakse aga vähemalt aastapäevad ette, siis on nende pidude kavandamise ajaks meil juba paljud kuupäevad broneeritud. Aga ikkagi käime ka sellistel pidudel. Kus rahavas tahab tantsida, sinna suundub ka Sleepwalkers!

EESTI PARIM PULMABÄND!

Tiitlid on toredada aga tähtis on sisu

Ansmabel Sleepwalkers on korduvalt hääletatud www.pulmad.ee kasutajate poolt parimaks pulmabändiks Eestis. Me oleme kõikidele hääletajatele tänulikud ja oleme iga tiitli üle uhked aga ega veel tiitlid head bändi ei tee. Nagu ka kõlav nimi ei tähenda head inimest. Tähtis on ikka sisu ja järjepidevus.

Esimesel aastal, kui meie nimi parimate hulgas esile kerkis, pidime me tunnistama vaid ansambli Lehmakommionud paremust. Nüüdselt nime all Onud tegutsev ansambel on tõeliselt hea tantsuansambel. Võin seda kinnitada, sest olen neid korduvalt ise esinemas näinud. Oleme www.pulmad.ee hääletusel olnud nagu Vestman ja Piibeleht. Kord üks peal ja siis jälle teine. Vahel oleme lausa viiki jäänud!

Igal aastal on esile kerkinud ka mõni uus bänd, kes 5 parima hulgas figureerib aga järgmisel aastal enam teda millegipärast nimekirjast ei leia. Miks? Ei teagi. Võib-olla ei suudeta järjepidevalt head kvaliteetset meelelahutust pakkuda. Peobändiks olemine ei tähenda vaid pidu ja pillerkaart vaid see on raske töö. Kahjuks ei saa paljud sellest nii aru ja murduvad selle surve all.