Pulmaansamblid ja pulmabändid

Vahel kiputakse arvama, et bändi valik pulma pole kuigi suure tähtsusega. Pigem panustatakse pulmaisa valikule ja bänd jäetakse teisejärguliseks. Pulmaansambli valik tehakse tihti vaid eelarvet arvesse võttes. Kui aga järele mõelda, siis sisustab ansambel enamuse teie pulmapeost. Miks peaks siis pulmabändi valikul järeleandmisi tegema?

MILLIST ANSAMBLIT VALIDA?

Igal pulmaansamblil on oma stiil. Mõned pulmaansamblid mängivad vaid eesti keelseid lugusid. Teised pulmabändid laulavad aga vaid inglise keeles. Mõned pulmabändid mängivad vanu lugusid. Teised pulmaansamblid mängivad tänapäeva lugusid.

Hea pulmaansambel on võimeline esitama lugusid nii eesti, kui ka inglise keeles. Hea pulmabänd mängib nii vanu, kui ka uusi lugusid. Hea pulmaansambel mängib nii kiireid, kui ka aeglasi tantsulugusid. Hea pulmabänd mängib nii rokki, diskot, jazzi, kui ka rahvaliku "süldimuusikat". On ju pulmad sellised, kuhu tulevad kokku sugulased ja sõbrad väga erinevate muusikaliste maitsete ja eelistustega. Neile igaleühele peaks olema õhtuses kavas oma hetk, millal nad tunnevad, et just see lugu kõnetab teda isiklikult. Hea sõber peaks saama kuulda tänapäevast raadiohitti ja vanaema peaks ka saama temale sobiva valsi.

MILLINE ON TEIE ENDA MUUSIKALINE MAITSE

Pulmapidu on Teie pidu ja väga oluline on, et pulmabänd oleks just Teie maitse järgi. Siiski ei saa lähtuda vaid noorpaari maitsest, vaid pigem tuleb teha väikeseid kompromisse. Kui noorpaar on suuremat sorti jazzy sõbrad, siis vaid jazzy mängiv ansambel võib poole peo pealt osutuda ühekülgseks ja väsitavaks.  Lisaks peab pulmabänd olema valmis vastu tulema ka noorpaari soovidele. Kui on ikka mõni lugu, mis on väga oluline, siis tuleb see ka võimaluse korral pulmas ette kanda. Valige pulmapeole mitmekülgne ja kompromissidele avatud ansambel.

KAS PULMAISA JA ANSAMBEL ON VAREM KOOS TÖÖTANUD

Kuna pulmaisa ja bänd sisustavad koos terve pulmapeo, siis oleks hea kui nad oleksid varem juba koos töötanud. Nii mõistavad nad üksteist paremini ja ei teki mingeid arusaamatusi kes ja kus esinema peab. Kui valite oma peole pulamisa või pulmabändi, siis uurige nende käest, et mida arvavad nad teie valikutest. Tuues pulmaisale näiteks 2-3 pulmaansamblit, kes teile on silma jäänud, saate kindlasti tema hinnangu nende kohta. Kui pulmaisa vastused on ebalevad, siis tasuks nende valikute suhtes ettevaatlik olla. Võib-olla on olnud tal nendega halbu kogemusi. Samuti tasub bändide käest uurida arvamust pulmaisa kandidaatide kohta.

On oht, et pulmaisad hakkavad peale suruma oma "koostööpartnereid" ja soovitama oma sõpru. Sellist suhtumist ei saa tolereerida, sest hea pulmaisa suudab une pealt nimetada vähemalt 3-5 erinevas hinnaklassis ansamblit, kellega ta on koos töötanud ja igati rahule jäänud. Siiski käib selline omade eelistamine vaid halbade ja amatööride töövõtete juurde.