Skip to main content

KAS LAVA KASUTAVAD KA TEISED?

Kui ansambel mahub ise lavale vaevu ära, siis ei soovi me kedagi enda tehnika vahele seiklema. Eriti aga sel juhul, kui on juba piisavalt vägijooke tarvitatud. Samas pole meil kunagi midagi selle vastu, kui keegi tahab meie mikrofonidega pidada kõnet või ansambli abiga mõne laulu esitada. Siiski peaks arvestama, et tervet karaokeõhtut me korraldada ei saa ja laulda soovijal peaks soovitud laulu sõnad samuti selged olema. Ka pulmaisad on alati saanud oma mikrofonid meie helitehnikasse ühendada.

Muidugi pole probleemiks elukutseliste esinejate lubamine lavale, kuid sel juhul peaks nendele vaja minev esinemisruum olema varakult täpsustatud, et helitehnikat ei tuleks poole õhtu pealt ümber paigutada. Samuti võiks olla täpsustatud see, kas ja kuidas tahetakse lisaks mikrofonile muud helitehnikat kasutada.

Probleeme võib tekitada aga juba paika seatud ansambli asukoha muutmisega - see võtab palju aega ja vaeva. Kui juba helitehnika ülesse seadmine võtab aega üle 1 tunni ja maha võtmine sama kaua, siis ansmabli asukoha muutmisel peate arvestama vähemalt 2 tunnise pausiga, mille vältel ansambel peab palehigis tööd tegema ja ei saa keksenduda oma põhitööle.